Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Staff and PhD students

Denne side er under udvikling

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Pelaez, Andres Camilo Acosta Ph.d.-studerende andresacosta@bio.au.dk +49 17622218201
Andersen, Anne Mette Thomsen Specialestuderende amta@bio.au.dk 1135, 424
Arias, Carlos Alberto Seniorforsker carlos.arias@bio.au.dk +4587156354 1135, 227
Boone, Wieter
Brix, Hans Institutleder hans.brix@bio.au.dk +87156573 1135, 236
Cedhagen, Tomas Lektor cedhagen@bio.au.dk +4587156112 1134
Christensen, Jens Tang Emeritus tang@bio.au.dk
Eller, Franziska Adjunkt franziska.eller@bio.au.dk +4587156116 1135, 229
Frandsen, Egon Randa erf@bio.au.dk +4541915661
Frandsen, Salli Holm Specialestuderende salli.frandsen@bio.au.dk
Gimenez Grau, Pau Postdoc paugg@bio.au.dk
Gomes, Ana Manuel Resende anagomes@bio.au.dk
Grundger, Friederike Marie Luise friederike.gruendger@bio.au.dk
Grønkjær, Peter Professor peter.groenkjaer@bio.au.dk +4587156114 1134, 228
Guo, Kun Ph.d.-studerende kun.guo@bio.au.dk 1135
Haenel, Mirko Ph.d.-studerende mhaenel@bio.au.dk
Hansen, Per
Henson, Henry Churchill henrychenson@bio.au.dk
Holmboe, Cecilie Marie Specialestuderende cecilie.holmboe@bio.au.dk
Håkansson, Malin Camilla Laborant camilla.haakansson@bio.au.dk +4560202666 1135, 221
Jensen, Kurt Thomas Lektor kthomas@bio.au.dk +4587156109 1134
Jensen, Maria Hvidkjær Skibsassistent mhj@bio.au.dk
Jensen, Peter Bonde Adjungeret lektor pbj@bio.au.dk
Jensen, Solvei Mundbjerg Ph.d.-studerende solvei.mundbjerg@bio.au.dk
Jespersen, Emil Akademisk medarbejder emil@bio.au.dk
Kamp, Sabina V. Specialestuderende sabinakamp@bio.au.dk
Kirk, Gro Havskov Gæsteforsker gro.havskov@bio.au.dk
Kristensen, Karina Andsbjerg Gartner kak11@bio.au.dk +4540231952
Larsen, Mette Bundgaard Specialestuderende mbl@bio.au.dk
Lund-Hansen, Lars Chresten Lektor lund-hansen@bio.au.dk +4587155615 1135, 321
Meire, Lorenz Rudy G lorenz.meire@bio.au.dk 1540, 033
Mikkelsen, Peter Schmidt pemi@bio.au.dk
Mose Jørgensen, Kris-Emil kemj@bio.au.dk
Mouritsen, Kim Nørgaard Lektor kim.mouritsen@bio.au.dk +4587156113 1134, 232
Neuheimer, Anna Beatrice Adjunkt abneuheimer@bio.au.dk 1134, 227
Olesen, Birgit Lektor birgit.olesen@bio.au.dk +4587156576 1130, 234
Ottosen, Lone Jytte Lund Laboratorieoverassistent lone.ottosen@bio.au.dk +4587156584 1135, 225
Pastor Oliveras, Ada Postdoc adapastor@bio.au.dk
Pedersen, Ole Styrmand skipperole@bio.au.dk
Petersen, Susanne Vase Laboratorietekniker susanne.vase@bio.au.dk +4587156107 1134, 222
Quesada, Carlos M Duarte carlos.duarte@bio.au.dk
Ramírez Vargas, Carlos Andrés Postdoc c.a.ramirez@bio.au.dk
Rasmussen, Anette aras@bio.au.dk +4593522154
Rasmussen, Claus Akademisk medarbejder claus.rasmussen@agro.au.dk +4522597679
Ren, Linjing Ph.d.-studerende linjing.ren@bio.au.dk 1135
Riis, Tenna Professor tenna.riis@bio.au.dk +4587156578 1135, 217
Risgaard-Petersen, Nils Lektor nils.risgaard-petersen@bio.au.dk +4529656325 1130, 330
Rodriguez Dominguez, Marco Antonio Ph.d.-studerende mard@bio.au.dk
Rysgaard, Søren rysgaard@bio.au.dk +4524643206
Samsing, Anne Borggaard Specialestuderende anbos@bio.au.dk