Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere og PhD-studerende

Denne side er under udvikling

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Andersen, Niels Christian Moth Specialestuderende au524633@bios.au.dk +4587154324 1134, 124
Baatrup, Erik Lektor baatrup@bios.au.dk +4587156524 1131, 226
Bayley, Jeppe Ph.d.-studerende jeppe.bayley@bios.au.dk +4587154324 1134, 124
Bayley, Mark Lektor mark.bayley@bios.au.dk +4587156509 1131, 232
Beedholm, Kristian Akademisk medarbejder kristian.beedholm@bios.au.dk 1131, 126
Buchanan, Rasmus Akademisk medarbejder rabu@bios.au.dk +4551379090 1130, 107
Bundgård, Amanda Marie Postdoc ammagabu@bios.au.dk 1130, 109
Damsgaard, Christian Postdoc christian.damsgaard@bios.au.dk 1131, 220
Elmegaard, Siri Lander Ph.d.-studerende siri@bios.au.dk +4587154318 1130, 134
Fago, Angela Professor angela.fago@bios.au.dk +4587155992 1131, 230
Foskolos, Ilias Ph.d.-studerende ilias.foskolos@bios.au.dk
Heerah, Karine Postdoc karine.heerah@bios.au.dk
Hejlesen, Rasmus Ph.d.-studerende au338743@bios.au.dk
Henriksen, Per Guldhammer Ingeniørassistent per.henriksen@bios.au.dk +4528992001 1130, 106
Jensen, Birgitte Sandfeld Postdoc birgitte.jensen@bios.au.dk
Jensen, Heidi Meldgaard Dyrepasser biohmj@bios.au.dk +4528992054 1130, 107
Jensen, John Svane Ingeniørassistent biojohn@bios.au.dk +4528992097 1131, 117
Jensen, Nikolaj Johannes Skole Specialestuderende nikolajjsj@bios.au.dk +4587156591 1134, 123
Johnson, Mark Peter Lektor, AIAS-COFUND Fellow markjohnson@bios.au.dk
Joyce, William Postdoc william.joyce@bios.au.dk
Jørgensen, Lisa Bjerregaard Ph.d.-studerende lbj@bios.au.dk +4587156591 1134, 123
Kristiansen, Niels U. Ingeniørassistent niels.kristiansen@bios.au.dk +4587154314 1131, 122
Kromand, Kirsten Laborant kkro@bios.au.dk +4587155996 1131, 132
Ladegaard, Michael Postdoc michael.ladegaard@bios.au.dk +4587154317 1130, 110
Larsen, Marie Toftegård Specialestuderende au522376@bios.au.dk +4587154324 1134, 124
Macaulay, Jamie Donald John Postdoc jdjm@bios.au.dk 1131
Madsen, Peter Teglberg Professor peter.madsen@bios.au.dk +4587156501 1131, 228
Malinka, Chloe Elizabeth Ph.d.-studerende chloe.e.malinka@bios.au.dk +4587154318 1130, 134
Malte, Hans Lektor hans.malte@bios.au.dk +4587155994 1131, 224
Martinez Bautista, Naim Postdoc naimbautista@bios.au.dk
Mølgaard, Christina Hennebjerg Specialestuderende christinahmoelgaard@bios.au.dk +4587154324 1134, 124
Nielsen, Mogens Gissel Lektor emeritus au20540@bios.au.dk
Overgaard, Johannes Professor johannes.overgaard@bios.au.dk +4587156505 1131, 222
Pedersen, Michael Bjerre Ph.d.-studerende au520756@bios.au.dk
Petersen, Elin Ellebæk Laboratorietekniker elinep@bios.au.dk +4587155996 1131, 132
Poulsen, Louise Kæseler Institutsekretær lkp@bios.au.dk +4593521674 1540, 015
Rindom, Emil Postdoc rindom@bios.au.dk
Rojano Doñate, Laia Ph.d.-studerende laiard@bios.au.dk +4587154318 1130, 134
Sprogis, Kate Rose-Ann kate.sprogis@bios.au.dk
Stidsholt, Laura Ph.d.-studerende laura.stidsholt@bios.au.dk +4587154317 1130, 110
Tønnesen, Pernille Helene Ph.d.-studerende pernille-t@bios.au.dk +4587154317 1130, 110
Videsen, Simone Kristine Alexandra Ph.d.-studerende simone.videsen@bios.au.dk
Voetmann, Jesper Riedel Finmekaniker jesper.voetmann@bios.au.dk +4540763895 1131, 117
Wandborg, Claus Dyrepasser claus.wandborg@au.dk
Wang, Tobias Professor tobias.wang@bios.au.dk +4587155998 1131, 223
Weber, Roy E. Professor emeritus roy.weber@bios.au.dk +4587155997 1131, 128
Williams, Catherine Postdoc catherine.williams@bios.au.dk +4587154317 1130, 110