Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere og ph.d.-studerende

Gæsteforskere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Feng, Xiu Gæsteforsker xiu@bio.au.dk 1540
Fisher, David Gæsteforsker 1540
Liu, Shenglin Gæsteforsker liu.shenglin@bio.au.dk
MacLean, Heidi Forsker hmaclean@econ.au.dk 2640, 127
Verzijden, Machteld Nicolette Gæsteforsker machteldverzijden@bio.au.dk

Emeriti og adjungerede

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Bundgaard, Jørgen Professor emeritus biojb@bio.au.dk +4542641157 1540, 219
Nielsen, Boy Overgaard Lektor emeritus boy.overgaard.nielsen@bio.au.dk 1540
Nielsen, Lise Brunberg Lektor emeritus lise.brunberg.nielsen@bio.au.dk 1540
Olesen, Jens Mogens Professor emeritus jens.olesen@bio.au.dk +4530126090 1540
Toft, Søren Lektor emeritus soeren.toft@bio.au.dk 1540, 213

Teknisk-administrativt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Bechsgaard, Jesper Smærup Akademisk medarbejder jesper.bechsgaard@bios.au.dk +4561684334 +4561684334 1540, 216
Brandstrup, Annie Laborant annie.brandstrup@bio.au.dk +4524592786 1550, 013
Hansen, Marie Rosenstand Laborant marie.r.hansen@bio.au.dk +4561710369 +4524592788 1550, 017
Højmark, Annemarie Laboratorieassistent annemarie.hojmark@bio.au.dk +4521754481 1540, 013
Kyneb, Sarah Ladegaard Dyrepasser sarahkyneb@bio.au.dk
Søgaard, Trine Bech Laborant trine.bs@bio.au.dk +4587154338 +4528992004 1540, 016
Vestergård, Marie Laborant mv@bio.au.dk 1540

Ph.d.-studerende

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Agersnap, Sune Ph.d.-studerende sagersnap@bio.au.dk
Lauridsen, Anne Aagaard Ph.d.-studerende anneaagaard@bio.au.dk +4528907804
Rose, Clemence Krystel Marie Ph.d.-studerende clemence.rose@bio.au.dk 1540, 217
Tengstedt, Aja Noersgaard Buur Ph.d.-studerende anbt@bio.au.dk
Thomassen, Emil Ellegaard Ph.d.-studerende eet@bio.au.dk