Aarhus Universitets segl

Medarbejdere og ph.d.-studerende

Videnskabeligt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Aiyer, Kartik Postdoc kartikaiyer@bio.au.dk 1540, 122
Avci, Burak Postdoc bavci@bio.au.dk 1540
Bjerg, Jesper Jensen Postdoc jjbjerg@bio.au.dk 1540
Bonné, Robin Postdoc robin.bonne@bio.au.dk 1540
Bushi, Seven Nazipi Postdoc seven90@bio.au.dk 1540
Fernandez, Perrine Marguerite Postdoc perrine.fernandez@bio.au.dk
Finster, Kai Professor kai.finster@bio.au.dk +4551240515 1540, 129
Jensen, Lasse Z. Phd studerende lassejensen@au.dk
Jørgensen, Bo Barker Professor bo.barker@bio.au.dk +4520102123 +4520102123 1540, 027
Kalinichev, Andrei Postdoc akalinichev@bio.au.dk 1540, 028
Kjeldsen, Kasper Urup Lektor kasperuk@bio.au.dk +4526847120 1540, 023
Koren, Klaus Lektor klaus.koren@bio.au.dk +4531500741 1540, 031
Linhartová, Markéta Postdoc linhart.marketa@bio.au.dk
Lynge, Fiji Kjær Videnskabelig assistent fiji.kjaer@bio.au.dk 1540, 136
Marshall, Ian Lektor ianpgm@bio.au.dk +4591943927 1540, 033
Marzocchi, Ugo Adjunkt ugomar@bio.au.dk +4521398372 1540, 131
Merl, Theresa Postdoc theresamerl@bio.au.dk +4522173748 1540, 130
Mukherjee, Rishmita Postdoc rishmitamukherjee@bio.au.dk 1540
Musat, Florin Lektor florin.musat@bio.au.dk 1540, 127
Musat, Niculina Lektor niculina.musat@bio.au.dk +4593521373 1540, 134
Nielsen, Lars Peter Professor, centerleder lpn@bio.au.dk +4560202654 1540, 026
Poulsen, Jan Struckmann Postdoc jsp@bio.au.dk 1540
Røy, Hans Lektor hans.roy@bio.au.dk +4523115884 1540, 025
Rummel, Pauline Sophie Postdoc pauline.rummel@bio.au.dk 1540
Santl-Temkiv, Tina Lektor temkiv@bio.au.dk
Schramm, Andreas Professor, vicecenterleder andreas.schramm@bio.au.dk +4560202659 1540, 121
Selak, Lorena Postdoc lselak@bio.au.dk 1540
Steininger, Fabian Postdoc f.steininger@bio.au.dk 1540
Sudo, Marta Lidia Postdoc marta.sudo@bio.au.dk 1540
Veerubhotla, Ramya Postdoc ramya@bio.au.dk 1540
Wang, Bo Postdoc bowang@mbg.au.dk 1540
Wouters, Koen Postdoc koen.wouters@bio.au.dk 1590, 251
Zarean Mousaabadi, Kimia Postdoc kzarean@bio.au.dk

Gæsteforskere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Avci, Burak Postdoc bavci@bio.au.dk 1540
Hinojosa, Antonio Castellano Gæsteforsker ach@bio.au.dk 1540
Lever, Mark Gæsteforsker mark.lever@usys.ethz.ch
Yang, Yonggang Gæsteforsker yyg@bio.au.dk 1540

Emeriti og adjungerede

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Ingvorsen, Kjeld Lektor emeritus kjeld.ingvorsen@bio.au.dk 1540, 127
Revsbech, Niels Peter Professor emeritus revsbech@bio.au.dk +4523382187 1540

Teknisk-administrativt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Bamdali, Lykke Beinta Bjærge Laborant lykke.poulsen@bio.au.dk +4524624792 1540, 117
Damgaard, Lars Riis Akademisk medarbejder lrd@bio.au.dk +4526353609 1540, 029
Ellebæk, Anne AC-personale m.fl. anelle@bio.au.dk 1540
Lund, Marie Braad Laboratorieleder mblu@bio.au.dk +4591995883 1540, 124
Nielsen, Susanne Laborant susanne.nielsen@bio.au.dk +4529888993 1540, 117
Nikolajsen, Mette L. G. Laborant mn@bio.au.dk +4593522547 +4593522547 1540
Palomeque Sánchez, María AC-bachelor maria.palomeque@bio.au.dk +4571690884 1540, 030
Pedersen, Lars Borregaard Laboratorietekniker lbp@bio.au.dk +4530702331 1540, 117
Poulsen, Britta Laboratoriefunktionær britta.poulsen@bio.au.dk +4560202650 1540, 117
Rasmussen, Gunnar Laborant gunnar.rasmussen@bio.au.dk 1540
Stamatis, Dimitri Simon Laborant dist@bio.au.dk 1540

Ph.d.-studerende