Aarhus Universitets segl

Medarbejdere og ph.d.-studerende

Videnskabeligt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Abraham, Andrew John Postdoc
Aiyer, Kartik Postdoc kartikaiyer@bio.au.dk 1540, 122
Andersen, Mikael Skou Professor msa@envs.au.dk +4587158606 8822, 3008
Arias, Carlos Alberto Seniorforsker carlos.arias@bio.au.dk +4587156354 +4528693836 1135, 227
Arthur, Emmanuel Tenure Track Forsker emmanuel.arthur@agro.au.dk 8822, 2053
Axelsen, Jørgen Aagaard Seniorforsker jaa@ecos.au.dk +4587158806 1120, 316
Baier, Anne Leonie Postdoc
Balslev, Henrik Professor henrik.balslev@bio.au.dk +4587156568 +4523382108 1540, 336
Barbato, Marta Postdoc marta.barbato@bio.au.dk 1540
Barfod, Anders Sanchez Lektor anders.barfod@bio.au.dk +4587156572 +4593522132 1540, 331
Bayley, Mark Lektor mark.bayley@bio.au.dk +4587156509 +4528992153 1131, 232
Bergman, Juraj Adjunkt jurajbergman@birc.au.dk 1540
Bilde, Trine Professor, Centerleder trine.bilde@bio.au.dk +4587156565 +4560202702 1540, 221
Bjerg, Jesper Jensen Gæsteforsker jjbjerg@bio.au.dk 1540, 132
Bonné, Robin Postdoc robin.bonne@bio.au.dk 1540
Boonman, Coline Cornelia Franciska colineboonman@bio.au.dk 1540
Brix, Hans Institutleder, Professor hans.brix@bio.au.dk +4528992031 1135, 236
Buitenwerf, Robert Adjunkt buitenwerf@bio.au.dk +4587154346 1535, 218
Bundgård, Amanda Marie Postdoc ammagabu@bio.au.dk 1130, 118
Bushi, Seven Nazipi Postdoc seven90@bio.au.dk 1540
Cadiz Escobar, Maria Ignacia Postdoc maria.cadiz@bio.au.dk 1540
Christiansen, Fredrik Oscar Adjunkt f.christiansen@bio.au.dk
Dalgaard, Tommy Sektionsleder Professor tommy.dalgaard@agro.au.dk +4587157746 +4520706132 8822
De Lima Ferreira, Paola Postdoc paolaferreira@bio.au.dk 1540
Djernæs, Marie Postdoc m.djernaes@bio.au.dk 1540
Eiserhardt, Wolf Lektor wolf.eiserhardt@bio.au.dk +4527782857 1535, 225
Eller, Franziska Petra Adjunkt franziska.eller@bio.au.dk +4587156116 1135, 229
Jensen, Kristine Engemann Adjunkt engemann@bio.au.dk 1540, 328
Fago, Angela Professor angela.fago@bio.au.dk +4587155992 +4523838487 1131, 230
Findlay, Charlotte Rose Postdoc charlotte.findlay@bio.au.dk
Finster, Kai Professor kai.finster@bio.au.dk +4587156537 +4551240515 1540, 129
Flensburg, Sarah Bickel Videnskabelig assistent sbf@bio.au.dk +45 60224479 1540
Funch, Peter Lektor funch@bio.au.dk +4587156526 +4523382482 1540, 215
Graversgaard, Morten Postdoc morten.graversgaard@agro.au.dk 8822
Greve, Mogens Humlekrog Sektionsleder Professor greve@agro.au.dk +4520726734
Grundger, Friederike Marie Luise Postdoc friederike.gruendger@bio.au.dk
Grønkjær, Peter Professor peter.groenkjaer@bio.au.dk +4587156114 +4523382177 1134, 228
Hansen, Michael Møller Professor mmh@bio.au.dk +4540247191 1540, 219
Hansen, Oskar Liset Pryds Postdoc oli@bio.au.dk +4561661848 1540
Henkel, Jan Volker Postdoc jan.v.henkel@bio.au.dk 1540
Hermansen, Cecilie Postdoc cecilie.hermansen@agro.au.dk +4520852301 8820
Hubancheva, Antoniya Videnskabelig assistent a.hubancheva@bio.au.dk
Hussain, Shumon Tobias Adjunkt s.t.hussain@cas.au.dk 4216, 149
Iversen, Sara Vangerschov Postdoc sara.iversen@agro.au.dk +4593522519
Jensen, Kurt Thomas Lektor kthomas@bio.au.dk +4587156109 +4525598157 1134
Jensen, Mads Kristian Reinholdt Postdoc mrj@bio.au.dk 1540
Jensen, Rasmus Juul Videnskabelig assistent rasmus.juul@bio.au.dk
Jensen, Tobias Sandfeld Postdoc tobias.sandfeld@bio.au.dk +4527248841 1540, 128
Jespersgaard, Thomas Videnskabelig assistent tj@bio.au.dk 1135
Johnson, Mark Peter Lektor markjohnson@bio.au.dk
Jørgensen, Tove Hedegaard Lektor tove.jorgensen@bio.au.dk +4593508003 1540, 218
Joyce, William Postdoc william.joyce@bio.au.dk
Jørgensen, Bo Barker Professor bo.barker@bio.au.dk +4520102123 +4520102123 1540, 027
Jørgensen, Lisa Bjerregaard Postdoc lbj@bio.au.dk
Kang, Fuxing Gæsteforsker kang@bio.au.dk 1540
Kjeldsen, Kasper Urup Lektor kasperuk@bio.au.dk +4526847120 1540, 023
Klepke, Martin Johannesen Videnskabelig assistent martinjk@bio.au.dk 1540
Koma, Zsofia Viktoria Postdoc zsofia.koma@bio.au.dk 1540
Koren, Klaus Lektor klaus.koren@bio.au.dk +4531500741 1540, 031
Kristensen, Anne-Kirstine Dybdahl Videnskabelig assistent annekirstine.dybdahl@bio.au.dk
Larsen, Kasper Green Professor larsen@cs.au.dk
Lauridsen, Anne Aagaard Studenterunderviser anneaagaard@sm.au.dk +4528907804 3115, 140
Loeschcke, Volker Professor volker@bio.au.dk +4587156547 +4528992368 1540, 225
Lund-Hansen, Lars Chresten Lektor lund-hansen@bio.au.dk +4587155615 1135, 321
Lundgren, Erick Postdoc ejlundgren@bio.au.dk 1540, 319
Madsen, Peter Teglberg Professor peter.madsen@bio.au.dk +4587156501 +4551778771 1131, 228
Malte, Hans Lektor hans.malte@bio.au.dk +4587155994 1131, 224
Marshall, Ian Adjunkt ianpgm@bio.au.dk +4591943927 1540, 033
Marzocchi, Ugo Adjunkt ugomar@bio.au.dk +4521398372 1540, 031
Mata, Julia Carolina Postdoc julia.mata@bio.au.dk 1540
Meyer, Rikke Louise Lektor rikke.meyer@inano.au.dk +4587156739 1592, 218
Mouritsen, Kim Nørgaard Lektor kim.mouritsen@bio.au.dk +4587156113 +4560202726 1134, 232
Mungi, Ninad Avinash Postdoc ninad@bio.au.dk 1540
Møller, Anders Bjørn Postdoc anbm@agro.au.dk 8820
Neuheimer, Anna Beatrice Lektor abneuheimer@bio.au.dk 1134, 227
Nielsen, Lars Peter Professor, centerleder lpn@bio.au.dk +4560202654 1540, 026
Nielsen, Tora Finderup Postdoc tora.finderup@bio.au.dk 1540
Normand, Signe Professor, Centerleder signe.normand@bio.au.dk +4593522877 1540, 330
Olesen, Birgit Lektor birgit.olesen@bio.au.dk +4587156576 +4523382117 1130, 234
Ordonez Gloria, Alejandro Adjunkt alejandro.ordonez@bio.au.dk +4587154347 1540, 326
Otte, Julia Marén Postdoc juliaotte@bio.au.dk 1540
Overgaard, Johannes Professor johannes.overgaard@bio.au.dk +4587156505 +4527142634 1131, 222
Pasgaard, Maya Postdoc mapa@bio.au.dk 1540, 328
Pedersen, Pil Birkefeldt Møller Postdoc pil.pedersen@bio.au.dk 1540
Pedersen, Rasmus Østergaard Postdoc rasmus.pedersen@bio.au.dk 1540
Prendin, Angela Luisa Postdoc angelaluisa.prendin@bio.au.dk 1535, 214
Revsbech, Niels Peter Professor revsbech@bio.au.dk +4523382187 +4523382187 1540, 125
Riede, Felix Professor f.riede@cas.au.dk +4560187382
Riis, Tenna Professor tenna.riis@bio.au.dk +4587156578 +4560202641 1135, 217
Rindom, Emil Postdoc rindom@bio.au.dk
Risgaard-Petersen, Nils Lektor nils.risgaard-petersen@bio.au.dk +4529656325 1130, 330
Rojano Doñate, Laia Postdoc laiard@bio.au.dk
Rysgaard, Søren Professor rysgaard@bio.au.dk +4524643206
Røy, Hans Lektor hans.roy@bio.au.dk +4523115884 1540, 025
Šantl-Temkiv, Tina Adjunkt temkiv@bio.au.dk +4529886984 1540, 124
Scholz, Vincent Valentin Postdoc vincent.scholz@bio.au.dk 1540
Schramm, Andreas Professor, vicecenterleder andreas.schramm@bio.au.dk +4560202659 1540, 121
Sigsgaard, Eva Egelyng Adjunkt eva.sigsgaard@bio.au.dk 1540, 222
Soffiantini, Giulia Videnskabelig assistent
Sorrell, Brian Keith Lektor brian.sorrell@bio.au.dk +4587155986 +4523666864 1135, 215
Steinacher, Fabian Postdoc fabian.steinacher@bio.au.dk 1540
Stidsholt, Laura Postdoc laura.stidsholt@bio.au.dk
Svenning, Jens-Christian Professor, Centerleder svenning@bio.au.dk +4528992304 1540, 332
Sørensen, Jesper Givskov Professor jesper.soerensen@bio.au.dk +4530183160 1540, 226
Thomsen, Philip Francis Lektor pfthomsen@bio.au.dk +4527142046 1540
Thorup, Casper Postdoc casper.thorup@bio.au.dk +4529625499 1540
Tietje, Melanie Postdoc melanie.tietje@bio.au.dk 1540
Tønnesen, Pernille Helene Postdoc pernille-t@bio.au.dk 1130, 110
Veerubhotla, Ramya Postdoc ramya@bio.au.dk 1540
Verdugo Avello, María Josefa Postdoc josefa.verdugo@au.dk
Von Leesen, Gotje Katharina Gisela Postdoc gotje.von.leesen@bio.au.dk 1137, 327
Von Oppen, Jonathan Ph.d.-studerende jonathan.vonoppen@bio.au.dk
Wang, Tobias Professor tobias.wang@bio.au.dk +4551377737 +4551377737 1131, 223
Williams, Catherine Postdoc catherine.williams@bio.au.dk +4587154317 1130, 110
Willot, Quentin Postdoc qwillot@bio.au.dk 1130, 118
Zieger, Silvia Elisabeth Postdoc szieger@bio.au.dk +4587156551 1540, 028
de Araujo Ferreira, Ana Sofia Postdoc sofer@bio.au.dk
de Paula Avila, Marcelo Postdoc mpavila@bio.au.dk 1540
Le Roux, Elizabeth Adjunkt eleroux@bio.au.dk 1540

Emeriti og adjungerede

Teknisk-administrativt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Andersen, Liselotte Wesley lwa@bio.au.dk 1540
Baaske, Ronny Mario rb@bio.au.dk
Bamdali, Lykke Beinta Bjærge Laborant lykke.poulsen@bio.au.dk +4524624792 1540, 117
Bechsgaard, Jesper Smærup Akademisk medarbejder jesper.bechsgaard@bios.au.dk +4561684334 +4561684334 1540, 216
Beedholm, Kristian Akademisk medarbejder kristian.beedholm@bio.au.dk +4525383685 1131, 126
Overgaard, Anne Blach Center Manager anne.overgaard@bio.au.dk +4593508913 1540, 334
Brandstrup, Annie Laborant annie.brandstrup@bio.au.dk +4524592786 1550, 013
Bregnhøj, Mikkel Akademisk medarbejder mibr@chem.au.dk 1540
Brix, Hans Institutleder, Professor hans.brix@bio.au.dk +4528992031 1135, 236
Brokjær, Signe Ledende projektkoordinator signe.brokjaer@bio.au.dk +4553173454 1540
Buchanan, Rasmus David Akademisk medarbejder rabu@bio.au.dk +4551379090 +4551379090 1130, 107
Byrge, Clara Garfiel AC-TAP
Christensen, Julie Frydenlund Institutsekretær jfc@bio.au.dk +4593521834 1540, 018
Cifarelli, Maria Elena AC-bachelor
Corcoran, Derek Data scientist derek.corcoran@bio.au.dk 1540, 336
Damgaard, Lars Riis Akademisk medarbejder lrd@bio.au.dk +4526353609 1540, 029
Di Pompeo, Rossella AC-bachelor
Doyabila, Bel-Ange Merveil Kibiti Industriteknikerlærling belx002@bio.au.dk
Frandsen, Egon Randa Logistikkoordinator erf@bio.au.dk +4541915661
Goldberg, Irina Akademisk medarbejder irina.goldberg@bio.au.dk
Greve, Mette Balslev Akademisk medarbejder metteb.greve@agro.au.dk +4523209924 8814, 2009
Hansen, Marie Rosenstand Laborant marie.r.hansen@bio.au.dk 1550, 017
Hansen, Per Opsynsmand peha@bio.au.dk
Have, Louise Kruse Institutsekretær lkha@bio.au.dk +4527782865 +4527782865 1540, 018
Heines, Maria Elizabeth AC-bachelor au708665@bio.au.dk
Henriksen, Per Guldhammer Ingeniørassistent per.henriksen@bio.au.dk +4528992001 +4528992001 1130, 106
Hindberg, Claus Akademisk medarbejder claus.hindberg@bio.au.dk
Håkansson, Malin Camilla Laborant camilla.haakansson@bio.au.dk +4560202666 1135, 221
Højmark, Annemarie Laboratorieassistent annemarie.hojmark@bio.au.dk +4521754481 1540, 013
Ibsen, Nathalie Puggaard Elkær A Rengøringsassistent napeaib@bio.au.dk
Jensen, Heidi Meldgaard Dyrepasser biohmj@bio.au.dk +4528992054 +4528992054 1130, 107
Jensen, John Svane Ingeniørassistent biojohn@bio.au.dk +4528992097 +4528992097 1131, 117
Jensen, Jonas Ravn Akademisk medarbejder jonasravnjensen@bio.au.dk
Jensen, Kristoffer Neldeborg Laborantpraktikant knj@bio.au.dk 1130, 118
Jepsen, Maya Sekretariatsleder, chefkonsulent maj@bio.au.dk +4524870426 1540, 019
Jespersen, Emil Arboe Akademisk medarbejder emil@bio.au.dk +4522888092
Johansen, Helena Damgaard Projektmedarbejder hdj@bio.au.dk
Knudsen, Marianne Akademisk medarbejder mk@bio.au.dk 1540
Kristensen, Karina Andsbjerg Gartner kak11@bio.au.dk +4540231952
Ladegaard, Michael Akademisk medarbejder michael.ladegaard@bio.au.dk 1130, 108
Landkildehus, Frank Skibsassistent fla@bio.au.dk +4523227114
Last, Katja Bundgaard Studiekoordinator kbl@bio.au.dk 1540, 021
Lund, Marie Braad Laboratorieleder mblu@bio.au.dk +4587154339 +4591995883 1540, 124
Madsen, Bjarke Centerkoordinator bjarke.madsen@bio.au.dk +45 93522405 +4542798446 1540, 229
Magård, Else Centeradministrator ema@bio.au.dk +4523382361 1540, 024
Mehlsen, Anne Kirstine Akademisk medarbejder anne.mehlsen@bio.au.dk +4587156564 +4528992540 1540, 021
Mikkelsen, Peter Schmidt Administrativ medarbejder pemi@bio.au.dk +4593508392 1134, 224
Nahnsen, Stefan Forskningstekniker stefan.nahnsen@bio.au.dk +4593522430 1131
Nielsen, Anne Sofie Research Group Coordinator - Fundraising asn@agro.au.dk +4593508808 8822
Nielsen, Maria Blach Forskningsrådgiver mbn@bio.au.dk +4551371192 +4551371192 1540, 021
Nielsen, Mark Kuld Laborant maku@bio.au.dk 1540
Nielsen, Ricki Haubro Akademisk medarbejder rhn@bio.au.dk
Nielsen, Susanne Laborant susanne.nielsen@bio.au.dk +4529888993 1540, 117
Nikolajsen, Mette L. G. Laborant mn@bio.au.dk +4523269194 1540
Odgaard, Mette Vestergaard Akademisk medarbejder mette.vestergaardodgaard@agro.au.dk +4593522515 8822
Ottosen, Lone Jytte Lund Laboratorieoverassistent lone.ottosen@bio.au.dk +4587156584 +4560202669 1135, 225
Paulsen, Maria Lund Akademisk medarbejder mlp@bio.au.dk
Pedersen, Bjarke Meyer Studentermedhjælper bjarke@bio.au.dk +4593522501 +4593522501 3210, 05.080
Pedersen, Dennis Akademisk medarbejder dp@bio.au.dk +4524212982 1540, 327
Pedersen, Lars Borregaard Laboratorietekniker lbp@bio.au.dk +4587154338 +4530702331 1540, 117
Petersen, Elin Ellebæk Laboratorietekniker elinep@bio.au.dk +4587155996 +4521744725 1131, 132
Petersen, Susanne Vase Laboratorietekniker susanne.vase@bio.au.dk +4587156107 +4520663632 1134, 222
Poulsen, Britta Laboratoriefunktionær britta.poulsen@bio.au.dk +4587154338 +4560202650 1540, 117
Poulsen, Ebbe ebbe_poulsen@bio.au.dk
Poulsen, Louise K. Institutsekretær lkp@bio.au.dk +4593521674 1540, 015
Rasmussen, Gunnar Laborant gunnar.rasmussen@bio.au.dk 1540
Rud, Morten Projektmedarbejder mr@bio.au.dk +4526747108 1540, 134
Rønning, Sissel Sekretariatsmedarbejder sisron@bio.au.dk +4527782849 1540, 015
Settepani, Virginia Centerkoordinator virginia.settepani@bio.au.dk +4561666418 1540, 228
Søgaard, Trine Bech Laborant trine.bs@bio.au.dk +4587154338 +4528992004 1540, 016
Tagesen, Birgitte Kretzschmar Laboratorietekniker birgitte.tagesen@bio.au.dk +4560202682 1135, 225
Treier, Urs Research Scientist & UAS4Ecology Lab manager urs.treier@bio.au.dk +4523348009 1540, 329
Valli, Richard Xavier Etienne Akademisk medarbejder riva@bio.au.dk 1540
Vang, Torben Skipper torben.vang@bio.au.dk +4587156119 +4527782830 1130, 230
Vestergård, Marie Laborant mv@bio.au.dk 1540
Voetmann, Jesper Bülow Finmekaniker jesper.voetmann@bio.au.dk +4540763895 1131, 117
Wulff, Jesper Lundsgaard Laborant jeswulff@bio.au.dk +4522542493 1540
la Cour, Inge Buss Laborant inge.lacour@bio.au.dk +4587156118 +4529623410 1134, 224

Ph.d.- studerende

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Aaskov, Magnus Lerche Ph.d.-studerende magnus.aaskov@bio.au.dk
Pelaez, Andres Camilo Acosta Ph.d.-studerende andresacosta@bio.au.dk +49 17622218201
Bergin, Marianne Damholdt Ph.d.-studerende mardb@bio.au.dk +4522266835
Bunsongthae, Akharasit Ph.d.-studerende akarasit@bio.au.dk +4587154346 1540, 315
Dam, Ann-Sofie Ph.d.-studerende ann-sofiedam@bio.au.dk 1540
Davoli, Marco Ph.d.-studerende marco.davoli@bio.au.dk
Digel, Leonid Ph.d.-studerende digel@bio.au.dk
Figueiredo, Fernando Gæste Ph.d.-studerende nandofig@bio.au.dk
Fonseca Poza, Alexis Armando Ph.d.-studerende afonseca@bio.au.dk
Foskolos, Ilias Ph.d.-studerende ilias.foskolos@bio.au.dk +4550656572 1130, 110
Funder Castenschiold, Christian Ditlev Ph.d.-studerende christian.ditlev@bio.au.dk
Gligorescu, Anton Ph.d.-studerende angl@bio.au.dk
Haenel, Mirko Ph.d.-studerende mhaenel@bio.au.dk
Hansen, Lars Emil Svejgaard F Ph.d.-studerende feldager@bio.au.dk +4530250868 1535, 223
Hejlesen, Rasmus Ph.d.-studerende rh@bio.au.dk 1130, 118
Ho, Tammy Ai Tian Ph.d.-studerende tho@bio.au.dk 1540
Holmboe, Cecilie Marie Hartvig Ph.d.-studerende cecilie.holmboe@bio.au.dk
Jacobsen, Niels Mark nija@bio.au.dk
Jensen, Asger Buur Ph.d.-studerende asgerbuur@bio.au.dk
Jensen, Ditte Arp Ph.d.-studerende dittearp@bio.au.dk 1535, 227
Jensen, Lasse Z. Ph.d.-studerende lassejensen@bio.au.dk
Kallesøe, Frederik Have Ph.d.-studerende frederik.h.kallesoe@bio.au.dk
Kusch, Erik Ph.d.-studerende erik.kusch@bio.au.dk +4560906012 1540, 318
Lemoine, Rhys Taylor Ph.d.-studerende rhys.lemoine@bio.au.dk 1540
Liu, Lele Gæsteforsker liulele@bio.au.dk 1135
Lohrum, Nele Ph.d.-studerende nele.lohrum@agro.au.dk
Lustermans, Jamie Ph.d.-studerende jl@bio.au.dk
Maré, Celesté Ph.d.-studerende celeste.mare@bio.au.dk
Merl, Theresa Ph.d.-studerende theresamerl@bio.au.dk +4522173748 1540, 130
Mose Jørgensen, Kris-Emil Ph.d.-studerende kemj@bio.au.dk
Nicolaisen, Hanne Dalsgaard Ph.d.-studerende hanne.nicolaisen@bio.au.dk 1540
Nielsen, Lærke Ph.d.-studerende lsn@bio.au.dk
Olivier, Bernard Ph.d.-studerende bernard.olivier@bio.au.dk
Pearce, Elena Annis Ph.d.-studerende elena.pearce@bio.au.dk
Pedersen, Michael Bjerre Ph.d.-studerende michael.pedersen@bio.au.dk
Power, Candice Casandra Ph.d.-studerende candicecpower@bio.au.dk
Rasmussen, Martin Reinhard Ph.d.-studerende martinreinhard@bio.au.dk
Ren, Linjing Ph.d.-studerende linjing.ren@bio.au.dk 1135
Rose, Clemence Krystel Marie Ph.d.-studerende clemence.rose@bio.au.dk 1540, 217
Schiøtt, Sascha Ph.d.-studerende sasc@bio.au.dk +4522212268 1135, 415
Slagt, Judith Gæste Ph.d.-studerende judith.slagt@bio.au.dk 1535, 226
Steininger, Fabian Ph.d.-studerende f.steininger@bio.au.dk +4541915662 1540, 034
Storgaard Danielsen, Anne-Cathrine Ph.d.-studerende acsd@agro.au.dk
Straarup Nielsen, Michael Ph.d.-studerende michaelstraarup@agro.au.dk +4528602934
Sumanon, Pirada Ph.d.-studerende pirada.sumanon@bio.au.dk
Teng, Shuqing Ph.d.-studerende shuqing.teng@bio.au.dk +4587156136 1540, 328
Tengstedt, Aja Noersgaard Buur Ph.d.-studerende anbt@bio.au.dk
Thomassen, Emil Ellegaard Ph.d.-studerende eet@bio.au.dk
Thornley, Reece Ph.d.-studerende r.thornley@bio.au.dk
Von Oppen, Jonathan Ph.d.-studerende jonathan.vonoppen@bio.au.dk
Wang, Bo Ph.d.-studerende bowang@bio.au.dk
Wieber, Corina Ph.d.-studerende corina.wieber@bio.au.dk
Wrisberg, Oscar Balslev Ph.d.-studerende oscar.wrisberg@bio.au.dk 1540
Yang, Dan Ph.d.-studerende yangdan@bio.au.dk
Yang, Mengdi Gæste Ph.d. mengdi_yang@bio.au.dk 1540
Zhang, Haikuo Gæste Ph.d. zhanghaikuo@bio.au.dk
Zhang, Qiqiong qiqiongzhang@bio.au.dk