Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere og ph.d.-studerende

Videnskabeligt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Andersen, Mikael Skou Professor msa@envs.au.dk +4587158606 8822, 3008
Arias, Carlos Alberto Seniorforsker carlos.arias@bio.au.dk +4587156354 +4528693836 1135, 227
Arthur, Emmanuel Tenure Track Forsker emmanuel.arthur@agro.au.dk +4587157734 8822, 2053
Assmann, Jakob Johann Postdoc j.assmann@bio.au.dk 1535, 216
Axelsen, Jørgen Aagaard Seniorforsker jaa@ecos.au.dk +4587158806 A3.13
Balslev, Henrik Professor henrik.balslev@bio.au.dk +4587156568 +4523382108 1540, 336
Barbato, Marta Postdoc marta.barbato@bio.au.dk 1540
Barfod, Anders Sanchez Lektor anders.barfod@bio.au.dk +4587156572 +4593522132 1540, 331
Bayley, Mark Lektor mark.bayley@bio.au.dk +4587156509 +4528992153 1131, 232
Beamish, Alison L Postdoc 1540
Bergman, Juraj Postdoc jurajbergman@bio.au.dk 1540
Bilde, Trine Professor, Centerleder trine.bilde@bio.au.dk +4587156565 +4560202702 1540, 221
Bonné, Robin Postdoc robin.bonne@bio.au.dk 1540
Brix, Hans Institutleder, Professor hans.brix@bio.au.dk +4528992031 1135, 236
Buitenwerf, Robert Adjunkt buitenwerf@bio.au.dk +4587154346 1535, 218
Bundgård, Amanda Marie Postdoc ammagabu@bio.au.dk 1130, 118
Cadiz Escobar, Maria Ignacia Postdoc maria.cadiz@bio.au.dk 1540
Camillini, Nicola Postdoc ncamillini@bio.au.dk +4550104541 1540, 032
Dalgaard, Tommy Sektionsleder Professor tommy.dalgaard@agro.au.dk +4587157746 +4520706132 8822
De Paula Souza Zuquim, Gabriela Postdoc gabizuquim@bio.au.dk
Djernæs, Marie Postdoc m.djernaes@bio.au.dk 1540
Eiserhardt, Wolf Lektor wolf.eiserhardt@bio.au.dk +4527782857 1535, 225
Eller, Franziska Adjunkt franziska.eller@bio.au.dk +4587156116 1135, 229
Jensen, Kristine Engemann Adjunkt engemann@bio.au.dk 1540, 328
Fago, Angela Professor angela.fago@bio.au.dk +4587155992 +4523838487 1131, 230
Findlay, Charlotte Rose Postdoc charlotte.findlay@bio.au.dk 1130, 134
Finster, Kai Professor kai.finster@bio.au.dk +4587156537 +4551240515 1540, 129
Funch, Peter Lektor funch@bio.au.dk +4587156526 +4523382482 1540, 215
Graversgaard, Morten Postdoc morten.graversgaard@agro.au.dk 8822
Greve, Mogens Humlekrog Sektionsleder Professor greve@agro.au.dk +4520726734
Grundger, Friederike Marie Luise Postdoc friederike.gruendger@bio.au.dk
Grønkjær, Peter Professor peter.groenkjaer@bio.au.dk +4587156114 +4523382177 1134, 228
Hansen, Michael Møller Professor mmh@bio.au.dk +4540247191 1540, 219
Hansen, Oskar Liset Pryds Postdoc oli@bio.au.dk +4561661848 1540
Henkel, Jan Postdoc 1540
Hermansen, Cecilie Postdoc cecilie.hermansen@agro.au.dk +4520852301 8820
Hussain, Shumon Tobias Adjunkt s.t.hussain@cas.au.dk 4216, 149
Husted, Thomas Leonhardt Videnskabelig assistent tlh@bio.au.dk 1540
Iversen, Sara Vangerschov Postdoc sara.iversen@agro.au.dk
Jensen, Birgitte Sandfeld Postdoc birgitte.jensen@bio.au.dk
Jensen, Kurt Thomas Lektor kthomas@bio.au.dk +4587156109 +4525598157 1134
Jensen, Mads Kristian Reinholdt Postdoc mrj@bio.au.dk 1540
Jensen, Tobias Sandfeld Postdoc tobias.sandfeld@bio.au.dk +4527248841 1540, 128
Jørgensen, Tove Hedegaard Lektor tove.jorgensen@bio.au.dk +4593508003 1540, 218
Joyce, William Postdoc william.joyce@bio.au.dk
Jørgensen, Bo Barker Professor bo.barker@bio.au.dk +4520102123 +4520102123 1540, 027
Kampouris, Ioannis ioannis.kampouris@bio.au.dk
Kang, Fuxing Gæsteforsker kang@bio.au.dk 1540
Kjeldsen, Chris Seniorforsker chris.kjeldsen@agro.au.dk +4587157749 +4561747357 8822
Kjeldsen, Kasper Urup Lektor kasperuk@bio.au.dk +4526847120 1540, 023
Klepke, Martin Johannesen Videnskabelig assistent martinjk@bio.au.dk 1540
Koma, Zsofia Viktoria Postdoc zsofia.koma@bio.au.dk 1540
Koren, Klaus Lektor klaus.koren@bio.au.dk +4531500741 1540, 031
Larsen, Kasper Green Lektor larsen@cs.au.dk 5335
Li, Wang Postdoc wangli@bio.au.dk 1535, 220
Loeschcke, Volker Professor volker@bio.au.dk +4587156547 +4528992368 1540, 225
Lomstein, Bente Aagaard Professor Emerita bente.lomstein@bio.au.dk +4587156595 +4560202769 1540, 131
Lund-Hansen, Lars Chresten Lektor lund-hansen@bio.au.dk +4587155615 1135, 321
Lundgren, Erick Postdoc ejlundgren@bio.au.dk 1540, 319
Macaulay, Jamie Donald John Postdoc jdjm@bio.au.dk 1131
Madsen, Peter Teglberg Professor peter.madsen@bio.au.dk +4587156501 +4551778771 1131, 228
Malte, Hans Lektor hans.malte@bio.au.dk +4587155994 1131, 224
Marshall, Ian Adjunkt ianpgm@bio.au.dk +4591943927 1540, 033
Marzocchi, Ugo Adjunkt ugomar@bio.au.dk +4521398372 1540, 031
Mata, Julia Carolina Postdoc julia.mata@bio.au.dk 1540
Meyer, Rikke Louise Lektor rikke.meyer@inano.au.dk +4587156739 1592, 218
Monsarrat, Sophie Marie Postdoc smonsarrat@bio.au.dk 1540
Mouritsen, Kim Nørgaard Lektor kim.mouritsen@bio.au.dk +4587156113 +4560202726 1134, 232
Mungi, Ninad Avinash Postdoc ninad@bio.au.dk 1540
Møller, Anders Bjørn Postdoc anbm@agro.au.dk 8820
Neuheimer, Anna Beatrice Lektor abneuheimer@bio.au.dk 1134, 227
Nielsen, Lars Peter Professor, centerleder lpn@bio.au.dk +4560202654 1540, 026
Nielsen, Tora Finderup Postdoc tora.finderup@bio.au.dk 1540
Normand, Signe Professor, Centerleder signe.normand@bio.au.dk +4523718009 1540, 330
Olesen, Birgit Lektor birgit.olesen@bio.au.dk +4587156576 +4523382117 1130, 234
Ordonez Gloria, Alejandro Adjunkt alejandro.ordonez@bio.au.dk +4587154347 1540, 326
Otte, Julia Marén Postdoc juliaotte@bio.au.dk 1540
Overgaard, Johannes Professor johannes.overgaard@bio.au.dk +4587156505 +4527142634 1131, 222
Pasgaard, Maya Postdoc mapa@bio.au.dk 1540, 328
Pastor Oliveras, Ada Postdoc adapastor@bio.au.dk +4522424719
Pedersen, Pil Birkefeldt Møller Postdoc pil.pedersen@bios.au.dk 1540
Pedersen, Rasmus Østergaard Postdoc rasmus.pedersen@bio.au.dk 1540
Prendin, Angela Luisa Postdoc angelaluisa.prendin@bio.au.dk 1535, 214
Quesada, Carlos M Duarte Professor carlos.duarte@bio.au.dk
Ramírez-Vargas, Carlos A. Postdoc c.a.ramirez@bio.au.dk +4587156313 1135, 327
Revsbech, Niels Peter Professor revsbech@bio.au.dk +4523382187 +4523382187 1540, 125
Riede, Felix Professor f.riede@cas.au.dk +4560187382
Riis, Tenna Professor tenna.riis@bio.au.dk +4587156578 +4560202641 1135, 217
Rindom, Emil Postdoc rindom@bio.au.dk 1130, 118
Risgaard-Petersen, Nils Lektor nils.risgaard-petersen@bio.au.dk +4529656325 1130, 330
Rojano Doñate, Laia Postdoc laiard@bio.au.dk
Rysgaard, Søren Professor rysgaard@bio.au.dk +4524643206
Røy, Hans Lektor hans.roy@bio.au.dk +4523115884 1540, 025
Šantl-Temkiv, Tina Adjunkt temkiv@bio.au.dk +4529886984 1540, 124
Scholz, Vincent Valentin Videnskabelig assistent vincent.scholz@bio.au.dk 1540
Schramm, Andreas Professor, vicecenterleder andreas.schramm@bio.au.dk +4560202659 1540, 121
Selbach, Christian Postdoc christian.selbach@bio.au.dk +4587156121 1134, 231
Sigsgaard, Eva Egelyng Postdoc eva.sigsgaard@bio.au.dk 1540, 222
Sorrell, Brian Keith Lektor brian.sorrell@bio.au.dk +4587155986 +4523666864 1135, 215
Sprogis, Kate Rose-Ann Postdoc kate.sprogis@bio.au.dk
Steinacher, Fabian Postdoc fabian.steinacher@bio.au.dk 1540
Stidsholt, Laura Postdoc laura.stidsholt@bio.au.dk +4587154317 1130, 110
Svenning, Jens-Christian Professor, Centerleder svenning@bio.au.dk +4528992304 1540, 332
Sørensen, Jesper Givskov Professor jesper.soerensen@bio.au.dk +4530183160 1540, 226
Thomsen, Philip Francis Lektor pfthomsen@bio.au.dk +4527142046 1540
Thorup, Casper Postdoc casper.thorup@bio.au.dk +4529625499 1540
Tietje, Melanie Postdoc melanie.tietje@bio.au.dk 1540
Tønnesen, Pernille Helene Postdoc pernille-t@bio.au.dk 1130, 110
Veerubhotla, Ramya Postdoc ramya@bio.au.dk 1540
Vogel, Susanne Marieke Postdoc susanne.vogel@bio.au.dk 1540
Von Leesen, Gotje Katharina Gisela Postdoc gotje.von.leesen@bio.au.dk 1137, 327
Wang, Lanhui Postdoc lwang@bio.au.dk 1535, 222
Wang, Tobias Professor tobias.wang@bio.au.dk +4551377737 +4551377737 1131, 223
Williams, Catherine Postdoc catherine.williams@bio.au.dk +4587154317 1130, 110
Willot, Quentin Postdoc qwillot@bio.au.dk 1130, 118
Zieger, Silvia Elisabeth Postdoc szieger@bio.au.dk +4587156551 1540, 028
de Araujo Ferreira, Ana Sofia Postdoc sofer@bio.au.dk
de Jonge, Lis Wollesen Professor lis.w.de.jonge@agro.au.dk +4524940550 8822
de Lima Ferreira, Paola Postdoc 1540
de Paula Avila, Marcelo Postdoc mpavila@bio.au.dk 1540
Le Roux, Elizabeth Adjunkt eleroux@bio.au.dk 1540

Gæsteforskere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Bergin, Marianne Damholdt Ph.d.-studerende mardb@bio.au.dk +4522266835
Bjerg, Jesper Jensen Gæsteforsker jjbjerg@bio.au.dk 1540, 132
Boesen, Thomas Seniorforsker thb@inano.au.dk
Damsgaard, Christian Adjunkt, AIAS-COFUND Fellow christian.damsgaard@aias.au.dk
Feng, Xiu Gæsteforsker xiu@bio.au.dk 1540
Fisher, David Gæsteforsker 1540
Gelete, Desalegn Chala Gæsteforsker desalegn.chala@bio.au.dk 1540
Gordon, Christopher Edward Gæsteforsker gordonc@bio.au.dk
Guo, Wenyong Gæsteforsker wenyong.guo@bio.au.dk
Hansen, Oskar Liset Pryds Postdoc oli@bio.au.dk +4561661848 1540
Jensen, Birgitte Sandfeld Postdoc birgitte.jensen@bio.au.dk
Kristensen, Jeppe Aagaard Gæsteforsker jeppe.a.kristensen@bio.au.dk
Ladegaard, Michael Gæsteforsker michael.ladegaard@bio.au.dk 1130, 108
Lever, Mark Gæsteforsker mark.lever@usys.ethz.ch
Liu, Shenglin Gæsteforsker liu.shenglin@bio.au.dk
Lustermans, Jamie Ph.d.-studerende jl@bio.au.dk
MacLean, Heidi Forsker hmaclean@econ.au.dk 2640, 127
Meire, Lorenz Rudy G Gæsteforsker lorenz.meire@bio.au.dk
Mulder, Andrea Johanna Engelberta Gæsteforsker ajemulder@bio.au.dk 1540
Munk, Michael Gæsteforsker munk@bio.au.dk 1540, 316
Pasgaard, Maya Postdoc mapa@bio.au.dk 1540, 328
Pedersen, Pil Birkefeldt Møller Postdoc pil.pedersen@bios.au.dk 1540
Pourmahdi, Mahin Gæsteforsker mahin@bio.au.dk 1535, 226
Scilipoti, Stefano Ph.d.-studerende ss@bio.au.dk
Sprogis, Kate Rose-Ann Postdoc kate.sprogis@bio.au.dk
Tesson, Sylvie VM Adjunkt, AIAS-COFUND Fellow sylvie.tesson@bio.au.dk
Verzijden, Machteld Nicolette Gæsteforsker machteldverzijden@bio.au.dk
Ørsted, Michael Postdoc moer@bio.au.dk

Emeriti og adjungerede

Teknisk-administrativt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Allaart, Lis Akademisk medarbejder lis.allaart@geo.au.dk 1540
Baaske, Ronny Mario rb@bio.au.dk
Bamdali, Lykke Beinta Bjærge Laborant lykke.poulsen@bio.au.dk +4524624792 1540, 117
Barbee, Matthew Marron GIS- & Remote Sensing data scientist mbarbee@bio.au.dk 1540
Bech, Michael Projekt Manager michael.bech@bio.au.dk 1131, 220
Bechsgaard, Jesper Smærup Akademisk medarbejder jesper.bechsgaard@bios.au.dk +4561684334 +4561684334 1540, 216
Beedholm, Kristian Akademisk medarbejder kristian.beedholm@bio.au.dk +4525383685 1131, 126
Bendixen, Mads Akademisk medarbejder mlb@bio.au.dk +4530344364 1540
Overgaard, Anne Blach Center Manager anne.overgaard@bio.au.dk +4593508913 1540, 334
Brandstrup, Annie Laborant annie.brandstrup@bio.au.dk +4524592786 1550, 013
Bregnhøj, Mikkel Akademisk medarbejder mibr@chem.au.dk 1540
Brix, Hans Institutleder, Professor hans.brix@bio.au.dk +4528992031 1135, 236
Brokjær, Signe Ledende projektkoordinator signe.brokjaer@bio.au.dk +4553173454 1540
Buchanan, Rasmus David Akademisk medarbejder rabu@bio.au.dk +4551379090 +4551379090 1130, 107
Christiansen, Nana Bouvin Akademisk medarbejder nanabouvin@bio.au.dk
Corcoran, Derek Data scientist derek.corcoran@bio.au.dk 1540, 336
Damgaard, Lars Riis Akademisk medarbejder lrd@bio.au.dk +4526353609 1540, 029
Doyabila, Bel-Ange Merveil Kibiti Industriteknikerlærling belx002@bio.au.dk
Frandsen, Egon Randa Logistikkoordinator erf@bio.au.dk +4541915661
Gimenez Grau, Pau Akademisk medarbejder paugg@bio.au.dk
Goldberg, Irina Akademisk medarbejder irina.goldberg@bio.au.dk
Greve, Mette Balslev Akademisk medarbejder metteb.greve@agro.au.dk +4523209924 8814, 2009
Hansen, Marie Rosenstand Laborant marie.r.hansen@bio.au.dk +4561710369 +4524592788 1550, 017
Hansen, Per Opsynsmand peha@bio.au.dk
Have, Louise Kruse Kontorelev lkha@bio.au.dk +4527782865 +4527782865 1540, 018
Henriksen, Per Guldhammer Ingeniørassistent per.henriksen@bio.au.dk +4528992001 +4528992001 1130, 106
Hyldgaard, Benita Nordentoft Uddannelsesrådgiver beh@bio.au.dk +4560202662 1540, 021
Håkansson, Malin Camilla Laborant camilla.haakansson@bio.au.dk +4560202666 1135, 221
Højmark, Annemarie Laboratorieassistent annemarie.hojmark@bio.au.dk +4521754481 1540, 013
Jensen, Heidi Meldgaard Dyrepasser biohmj@bio.au.dk +4528992054 +4528992054 1130, 107
Jensen, John Svane Ingeniørassistent biojohn@bio.au.dk +4528992097 +4528992097 1131, 117
Jensen, Jonas Ravn Akademisk medarbejder jonasravnjensen@bio.au.dk 1540
Jepsen, Maya Sekretariatsleder, chefkonsulent maj@au.dk +4524870426 1540, 019
Jepsen, Mette DE Centeradministrator mettej@bio.au.dk +4593522346 1540, 024
Jespersen, Emil Akademisk medarbejder emil@bio.au.dk +4522888092
Juste, Inger Vangsted Projektsekretær inger.juste@bio.au.dk 1137, 123
Knudsen, Marianne Akademisk medarbejder mk@bio.au.dk 1540
Kristensen, Karina Andsbjerg Gartner kak11@bio.au.dk +4540231952
Kyneb, Sarah Ladegaard Dyrepasser sarahkyneb@bio.au.dk
Landkildehus, Frank Skibsassistent fla@bio.au.dk +4523227114
Lund, Marie Braad Laboratorieleder mblu@bio.au.dk +4587154339 +4591995883 1540, 124
Madsen, Bjarke Centerkoordinator bjarke.madsen@bio.au.dk +45 93522405 +4542798446 1540, 229
Magård, Else AC-fuldmægtig ema@bio.au.dk +4523382361 1540
Marvin, Liv Askhøj Kontormedhjælper livmar@bio.au.dk +4551446739 1540, 018
Mehlsen, Anne Kirstine Akademisk medarbejder anne.mehlsen@bio.au.dk +4587156564 +4528992540 1540, 021
Mikkelsen, Peter Schmidt Administrativ medarbejder pemi@bio.au.dk +4593508392 1134, 224
Nahnsen, Stefan Forskningstekniker stefan.nahnsen@bio.au.dk +4593522430 1131
Nielsen, Anne Sofie Research Group Coordinator - Fundraising asn@agro.au.dk +4593508808 8822
Nielsen, Maria Blach Forskningsrådgiver mbn@bio.au.dk +4551371192 +4551371192 1540, 021
Nielsen, Ricki Haubro Akademisk medarbejder rhn@bio.au.dk
Nielsen, Susanne Laborant susanne.nielsen@bio.au.dk +4529888993 1540, 117
Nikolajsen, Mette L. G. Laborant mn@bio.au.dk +4523269194 1540
Odgaard, Mette Vestergaard Akademisk medarbejder mette.vestergaardodgaard@agro.au.dk 8822
Oest, Karina Bomholt Laborant kbo@bio.au.dk +4521998582 +4521998582 1540, 115
Ottosen, Lone Jytte Lund Laboratorieoverassistent lone.ottosen@bio.au.dk +4587156584 +4560202669 1135, 225
Pedersen, Dennis Akademisk medarbejder dp@bio.au.dk +4524212982 1540, 327
Pedersen, Lars Borregaard Laboratorietekniker lbp@bio.au.dk +4587154338 +4530702331 1540, 117
Petersen, Elin Ellebæk Laboratorietekniker elinep@bio.au.dk +4587155996 +4521744725 1131, 132
Petersen, Susanne Vase Laboratorietekniker susanne.vase@bio.au.dk +4587156107 +4520663632 1134, 222
Poulsen, Britta Laboratoriefunktionær britta.poulsen@bio.au.dk +4587154338 +4560202650 1540, 117
Poulsen, Ebbe ebbe_poulsen@bio.au.dk
Poulsen, Louise K. Institutsekretær lkp@bio.au.dk +4593521674 1540, 015
Rasmussen, Anette Laborant aras@bio.au.dk +4593522154
Rønning, Sissel Erhvervssproglig medarbejder sisron@bio.au.dk +4527782849 1540, 015
Settepani, Virginia Centerkoordinator virginia.settepani@bio.au.dk 1540, 228
Søgaard, Trine Bech Laborant trine.bs@bio.au.dk +4587154338 +4528992004 1540, 016
Tagesen, Birgitte Kretzschmar Laboratorietekniker birgitte.tagesen@bio.au.dk +4560202682 1135, 225
Treier, Urs Research Scientist & UAS4Ecology Lab manager urs.treier@bio.au.dk +4523348009 1540, 329
Vang, Torben Skipper torben.vang@bio.au.dk +4587156119 +4527782830 1130, 230
Vestergård, Marie Laborant mv@bio.au.dk 1540
Voetmann, Jesper Bülow Finmekaniker jesper.voetmann@bio.au.dk +4540763895 1131, 117
Wulff, Jesper Lundsgaard Laborant jeswulff@bio.au.dk 1540
la Cour, Inge Buss Laborant inge.lacour@bio.au.dk +4587156118 +4529623410 1134, 224

Ph.d.- studerende

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Aaskov, Magnus Lerche Ph.d.-studerende magnus.aaskov@bio.au.dk
Pelaez, Andres Camilo Acosta Ph.d.-studerende andresacosta@bio.au.dk +49 17622218201
Agersnap, Sune Ph.d.-studerende sagersnap@bio.au.dk
Baines, Oliver Gæste Ph.d.-studerende oliver.baines@bio.au.dk
Bergin, Marianne Damholdt Ph.d.-studerende mardb@bio.au.dk +4522266835
Bunsongthae, Akharasit Ph.d.-studerende akarasit@bio.au.dk +4587154346 1540, 315
Criado, Mariana GARCÍA Gæste Ph.d.-studerende mgc@bio.au.dk
Dam, Ann-Sofie Ph.d.-studerende ann-sofiedam@bio.au.dk 1540
Davoli, Marco Ph.d.-studerende marco.davoli@bio.au.dk
Digel, Leonid Ph.d.-studerende digel@bio.au.dk
Figueiredo, Fernando Gæste Ph.d.-studerende nandofig@bio.au.dk
Fonseca Poza, Alexis Armando Ph.d.-studerende afonseca@bio.au.dk 1540, 130
Foskolos, Ilias Ph.d.-studerende ilias.foskolos@bio.au.dk +4550656572 1130, 110
Haenel, Mirko Ph.d.-studerende mhaenel@bio.au.dk
Hansen, Lars Emil Svejgaard F Ph.d.-studerende feldager@bio.au.dk +4530250868 1535, 223
Hejlesen, Rasmus Ph.d.-studerende rh@bio.au.dk 1130, 118
Holmboe, Cecilie Marie Ph.d.-studerende cecilie.holmboe@bio.au.dk
Jacobsen, Niels Mark Ph.d.-studerende nija@agro.au.dk
Jensen, Asger Buur Ph.d.-studerende asgerbuur@bio.au.dk
Jensen, Ditte Arp Ph.d.-studerende dittearp@bio.au.dk 1535, 227
Jensen, Lasse Z. Ph.d.-studerende lassejensen@bio.au.dk
Jensen, Solvei Mundbjerg Ph.d.-studerende solvei.mundbjerg@bio.au.dk +4528592390
Jørgensen, Lisa Bjerregaard Ph.d.-studerende lbj@bio.au.dk +4587156591 1134, 123
Kallesøe, Frederik Have Ph.d.-studerende frederik.h.kallesoe@bio.au.dk
Kolyaie, Samira Ph.d.-studerende samira.kolyaie@bio.au.dk +4587154346 1540, 315
Korsgaard, Benjamin Smed Ph.d.-studerende bsk@bio.au.dk 3130
Kristensen, Mathilde Frost Ph.d.-studerende mfk@dent.au.dk
Kristensen, Oscar Wrisberg Ph.d.-studerende oscar.wrisberg@bio.au.dk 1540
Kusch, Erik Ph.d.-studerende erik.kusch@bio.au.dk +4560906012 1540, 318
Lauridsen, Anne Aagaard Ph.d.-studerende anneaagaard@bio.au.dk +4528907804
Lemoine, Rhys Taylor Ph.d.-studerende rhys.lemoine@bio.au.dk 1540
Liu, Lele Gæsteforsker liulele@bio.au.dk 1135
Lohrum, Nele Ph.d.-studerende nele.lohrum@agro.au.dk
Lustermans, Jamie Ph.d.-studerende jl@bio.au.dk
Maré, Celesté Ph.d.-studerende celeste.mare@bio.au.dk
Merl, Theresa Ph.d.-studerende theresamerl@bio.au.dk +4522173748 1540, 130
Mose Jørgensen, Kris-Emil Ph.d.-studerende kemj@bio.au.dk
Nicolaisen, Hanne Ph.d.-studerende hanne.nicolaisen@bio.au.dk 1540
Nielsen, Lærke Ph.d.-studerende lsn@bio.au.dk
Olivier, Bernard Ph.d.-studerende bernard.olivier@bio.au.dk
Pearce, Elena Annis Ph.d.-studerende elena.pearce@bio.au.dk 1535, 218
Pedersen, Michael Bjerre Ph.d.-studerende michael.pedersen@bio.au.dk
Power, Candice Casandra Ph.d.-studerende candicecpower@bio.au.dk
Ren, Linjing Ph.d.-studerende linjing.ren@bio.au.dk 1135
Rodriguez Dominguez, Marco Antonio Ph.d.-studerende mard@bio.au.dk
Rose, Clemence Krystel Marie Ph.d.-studerende clemence.rose@bio.au.dk 1540, 217
Schiøtt, Sascha Ph.d.-studerende sasc@bio.au.dk +4522212268 1135, 415
Scholz, Vincent Valentin Videnskabelig assistent vincent.scholz@bio.au.dk 1540
Scilipoti, Stefano Ph.d.-studerende ss@bio.au.dk
Slagt, Judith Gæste Ph.d.-studerende judith.slagt@bio.au.dk 1535, 226
Steininger, Fabian Ph.d.-studerende f.steininger@bio.au.dk +4541915662 1540, 034
Storgaard Danielsen, Anne-Cathrine Ph.d.-studerende acsd@agro.au.dk
Straarup Nielsen, Michael Ph.d.-studerende michaelstraarup@agro.au.dk +4528602934
Sumanon, Pirada Ph.d.-studerende pirada.sumanon@bio.au.dk
Teng, Shuqing Ph.d.-studerende shuqing.teng@bio.au.dk +4587156136 1540, 328
Tengstedt, Aja Noersgaard Buur Ph.d.-studerende anbt@bio.au.dk
Thomassen, Emil Ellegaard Ph.d.-studerende eet@bio.au.dk
Thornley, Reece Ph.d.-studerende r.thornley@bio.au.dk
Videsen, Simone Kristine Alexandra Ph.d.-studerende simone.videsen@bio.au.dk
Von Oppen, Jonathan Ph.d.-studerende jonathan.vonoppen@bio.au.dk
Wieber, Corina Ph.d.-studerende corina.wieber@bio.au.dk
Yang, Dan Ph.d.-studerende yangdan@bio.au.dk
Yang, Mengdi Gæste Ph.d. mengdi_yang@bio.au.dk 1540
Zhang, Qiqiong Ph.d.-studerende qqzhang@bio.au.dk