Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere og ph.d.-studerende

Videnskabeligt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Barbato, Marta Postdoc marta.barbato@bio.au.dk 1540
Bonné, Robin Postdoc robin.bonne@bio.au.dk 1540
Camillini, Nicola Postdoc ncamillini@bio.au.dk +4550104541 1540, 032
Finster, Kai Professor kai.finster@bio.au.dk +4587156537 +4551240515 1540, 129
Husted, Thomas Leonhardt Videnskabelig assistent tlh@bio.au.dk 1540
Jensen, Tobias Sandfeld Postdoc tobias.sandfeld@bio.au.dk +4527248841 1540, 128
Jørgensen, Bo Barker Professor bo.barker@bio.au.dk +4520102123 +4520102123 1540, 027
Kang, Fuxing Gæsteforsker kang@bio.au.dk 1540
Kjeldsen, Kasper Urup Lektor kasperuk@bio.au.dk +4526847120 1540, 023
Koren, Klaus Lektor klaus.koren@bio.au.dk +4531500741 1540, 031
Lomstein, Bente Aagaard Professor Emerita bente.lomstein@bio.au.dk +4587156595 +4560202769 1540, 131
Marshall, Ian Adjunkt ianpgm@bio.au.dk +4591943927 1540, 033
Marzocchi, Ugo Adjunkt ugomar@bio.au.dk +4521398372 1540, 031
Nielsen, Lars Peter Professor, centerleder lpn@bio.au.dk +4560202654 1540, 026
Otte, Julia Marén Postdoc juliaotte@bio.au.dk 1540
Revsbech, Niels Peter Professor revsbech@bio.au.dk +4523382187 +4523382187 1540, 125
Røy, Hans Lektor hans.roy@bio.au.dk +4587155985 +4523115884 1540, 025
Šantl-Temkiv, Tina Adjunkt temkiv@bio.au.dk +4529886984 1540, 124
Scholz, Vincent Valentin Videnskabelig assistent vincent.scholz@bio.au.dk 1540
Schramm, Andreas Professor, vicecenterleder andreas.schramm@bio.au.dk +4560202659 1540, 121
Steinacher, Fabian Postdoc fabian.steinacher@bio.au.dk 1540
Thorup, Casper Postdoc casper.thorup@bio.au.dk +4529625499 1540
Veerubhotla, Ramya Postdoc ramya@bio.au.dk 1540
Zieger, Silvia Elisabeth Postdoc szieger@bio.au.dk +4587156551 1540, 028

Gæsteforskere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Bjerg, Jesper Jensen Gæsteforsker jjbjerg@bio.au.dk 1540, 132
Lever, Mark Gæsteforsker mark.lever@usys.ethz.ch
Lustermans, Jamie Ph.d.-studerende jl@bio.au.dk
Pellerin, André Gæsteforsker andre.pellerin@bio.au.dk 1540
Scilipoti, Stefano Ph.d.-studerende ss@bio.au.dk
Tesson, Sylvie VM Adjunkt, AIAS-COFUND Fellow sylvie.tesson@bio.au.dk

Emeriti og adjungerede

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Ingvorsen, Kjeld Lektor emeritus kjeld.ingvorsen@bio.au.dk +4587156339 1540, 127
Kappler, Andreas Adjungeret professor andreas.kappler@uni-tuebingen.de
Lomstein, Bente Aagaard Professor Emerita bente.lomstein@bio.au.dk +4587156595 +4560202769 1540, 131
Nørnberg, Per Lektor emeritus geopn@geo.au.dk +4523382104

Teknisk-administrativt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Allaart, Lis Akademisk medarbejder lis.allaart@geo.au.dk 1540
Bamdali, Lykke Beinta Bjærge Laborant lykke.poulsen@bio.au.dk +4524624792 1540, 117
Bendixen, Mads Akademisk medarbejder mlb@bio.au.dk +4530344364 1540
Bregnhøj, Mikkel Akademisk medarbejder mibr@chem.au.dk 1540
Brokjær, Signe Ledende projektkoordinator signe.brokjaer@bio.au.dk +4553173454 1540
Damgaard, Lars Riis Akademisk medarbejder lrd@bio.au.dk +4526353609 1540, 029
Lund, Marie Braad Laboratorieleder mblu@bio.au.dk +4587154339 +4591995883 1540, 124
Nielsen, Susanne Laborant susanne.nielsen@bio.au.dk +4529888993 1540, 117
Nikolajsen, Mette L. G. Laborant mn@bio.au.dk +4523269194 1540
Oest, Karina Bomholt Laborant kbo@bio.au.dk +4521998582 +4521998582 1540, 115
Pedersen, Lars Borregaard Laboratorietekniker lbp@bio.au.dk +4587154338 +4530702331 1540, 117
Poulsen, Britta Laboratoriefunktionær britta.poulsen@bio.au.dk +4587154338 +4560202650 1540, 117
Wulff, Jesper Lundsgaard Laborant jeswulff@bio.au.dk 1540