Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere og ph.d.-studerende

Videnskabeligt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Assmann, Jakob Johann Postdoc j.assmann@bio.au.dk 1535, 216
Balslev, Henrik Professor henrik.balslev@bio.au.dk +4587156568 +4523382108 1540, 336
Barfod, Anders Sanchez Lektor anders.barfod@bio.au.dk +4587156572 +4593522132 1540, 331
Beamish, Alison L Postdoc 1540
Bergman, Juraj Postdoc jurajbergman@bio.au.dk 1540
Buitenwerf, Robert Adjunkt buitenwerf@bio.au.dk +4587154346 1535, 218
De Paula Souza Zuquim, Gabriela Postdoc gabizuquim@bio.au.dk
Eiserhardt, Wolf Lektor wolf.eiserhardt@bio.au.dk +4527782857 1535, 225
Jensen, Kristine Engemann Adjunkt engemann@bio.au.dk 1540, 328
Hansen, Oskar Liset Pryds Postdoc oli@bio.au.dk +4561661848 1540
Koma, Zsofia Viktoria Postdoc zsofia.koma@bio.au.dk 1540
Li, Wang Postdoc wangli@bio.au.dk 1535, 220
Lundgren, Erick Postdoc ejlundgren@bio.au.dk 1540, 319
Monsarrat, Sophie Marie Postdoc smonsarrat@bio.au.dk 1540
Mungi, Ninad Avinash Postdoc ninad@bio.au.dk 1540
Nielsen, Tora Finderup Postdoc tora.finderup@bio.au.dk 1540
Normand, Signe Professor, Centerleder signe.normand@bio.au.dk +4523718009 1540, 330
Ordonez Gloria, Alejandro Adjunkt alejandro.ordonez@bio.au.dk +4587154347 1540, 326
Pasgaard, Maya Postdoc mapa@bio.au.dk 1540, 328
Pedersen, Pil Birkefeldt Møller Postdoc pil.pedersen@bios.au.dk 1540
Pedersen, Rasmus Østergaard Postdoc rasmus.pedersen@bio.au.dk 1540
Prendin, Angela Luisa Postdoc angelaluisa.prendin@bio.au.dk 1535, 214
Svenning, Jens-Christian Professor, Centerleder svenning@bio.au.dk +4528992304 1540, 332
Tietje, Melanie Postdoc melanie.tietje@bio.au.dk 1540
Vogel, Susanne Marieke Postdoc susanne.vogel@bio.au.dk 1540
Wang, Lanhui Postdoc lwang@bio.au.dk 1535, 222
Le Roux, Elizabeth Adjunkt eleroux@bio.au.dk 1540

Emeriti og adjungerede

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Lægaard, Simon Professor emeritus simon.laegaard@bio.au.dk 1540
Øllgaard, Benjamin Lektor emeritus benjamin.oellgaard@bio.au.dk 1137

Teknisk-administrativt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Barbee, Matthew Marron GIS- & Remote Sensing data scientist mbarbee@bio.au.dk 1540
Overgaard, Anne Blach Center Manager anne.overgaard@bio.au.dk +4593508913 1540, 334
Christiansen, Nana Bouvin Akademisk medarbejder nanabouvin@bio.au.dk
Corcoran, Derek Data scientist derek.corcoran@bio.au.dk 1540, 336
Goldberg, Irina Akademisk medarbejder irina.goldberg@bio.au.dk
Madsen, Bjarke Centerkoordinator bjarke.madsen@bio.au.dk +45 93522405 +4542798446 1540, 229
Magård, Else AC-fuldmægtig ema@bio.au.dk +4523382361 1540
Pedersen, Dennis Akademisk medarbejder dp@bio.au.dk +4524212982 1540, 327
Treier, Urs Research Scientist & UAS4Ecology Lab manager urs.treier@bio.au.dk +4587156128 +4523348009 1540, 329

Ph.d.-studerende

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Baines, Oliver Gæste Ph.d.-studerende oliver.baines@bio.au.dk
Bunsongthae, Akharasit Ph.d.-studerende akarasit@bio.au.dk +4587154346 1540, 315
Criado, Mariana GARCÍA Gæste Ph.d.-studerende mgc@bio.au.dk
Davoli, Marco Ph.d.-studerende marco.davoli@bio.au.dk
Figueiredo, Fernando Gæste Ph.d.-studerende nandofig@bio.au.dk
Hansen, Lars Emil Svejgaard F Ph.d.-studerende feldager@bio.au.dk +4530250868 1535, 223
Jensen, Ditte Arp Ph.d.-studerende dittearp@bio.au.dk
Kallesøe, Frederik Have Ph.d.-studerende frederik.h.kallesoe@bio.au.dk
Kolyaie, Samira Ph.d.-studerende samira.kolyaie@bio.au.dk +4587154346 1540, 315
Kristensen, Oscar Wrisberg Ph.d.-studerende oscar.wrisberg@bio.au.dk 1540
Kusch, Erik Ph.d.-studerende erik.kusch@bio.au.dk +4560906012 1540, 318
Lemoine, Rhys Taylor Ph.d.-studerende rhys.lemoine@bio.au.dk 1540
Maré, Celesté Ph.d.-studerende celeste.mare@bio.au.dk
Nicolaisen, Hanne Ph.d.-studerende hanne.nicolaisen@bio.au.dk 1540
Olivier, Bernard Ph.d.-studerende bernard.olivier@bio.au.dk
Pearce, Elena Annis Ph.d.-studerende elena.pearce@bio.au.dk 1535, 218
Power, Candice Casandra Ph.d.-studerende candicecpower@bio.au.dk
Slagt, Judith Gæste Ph.d.-studerende judith.slagt@bio.au.dk 1535, 226
Sumanon, Pirada Ph.d.-studerende pirada.sumanon@bio.au.dk
Teng, Shuqing Ph.d.-studerende shuqing.teng@bio.au.dk +4587156136 1540, 328
Thornley, Reece Ph.d.-studerende r.thornley@bio.au.dk
Von Oppen, Jonathan Ph.d.-studerende jonathan.vonoppen@bio.au.dk